Hayat Burda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hayat Burda

Herkes Burda Sen Nerdesin

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Boğaziçi Üniversitesi

YazarMesaj
Kamer
Admin
Kamer

Boğaziçi Üniversitesi Empty
MesajKonu: Boğaziçi Üniversitesi   Boğaziçi Üniversitesi Icon_minitimePtsi Eyl. 07, 2009 1:10 pm

Boğaziçi Üniversitesi BOGAZICI

Boğaziçi Üniversitesi

Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul'da kurulu devlet üniversitesi. Kurulduğu 1971 yılından beri Türkiye'nin eğitim kalitesi en yüksek, saygın üniversitelerinden biri olduğu kabul edilmektedir. Boğaziçi Üniversitesi, Öğrenci Seçme Sınavları'nın yapıldığı dönem içinde en çok tercih edilen ve en yüksek puanlarla öğrenci kabul eden üniversitelerden biridir. Örneğin, 2006, 2007 ve 2008 yıllarında, ÖSS'de tüm puan türlerinde en fazla tercih edilen üniversiteler kategorisinde 1. olmuştur.

Tarihçe

Okulun tarihi 1863'te kurulan Robert Kolej'e dayanır. Robert Kolej'in erkek bölümü, 1971'e kadar Bebek'teki kampüsünde eğitim vermiştir. Ancak 1971'de çıkarılan bir kanun nedeniyle Robert Kolej, eğitim verdiği seviyeyi, 'kolej'den 'lise'ye çevirmek zorunda kalmıştır. Bununla beraber, okulun kendi standartlarında eğitime devam etmesi için iki cinsiyete de eğitim vermesi gerektiği düşüncesiyle, Robert Kolej, kendi düşüncelerine uyan bir biçimde eğitim veren, 1890'dan beri varlığını koruyan Arnavutköy Amerikan Kız Koleji'yle birleşmiştir. Robert Kolej, bu olayın ardından, Bebek'teki kampüsünü, üzerinde bir üniversitenin kurulması şartıyla devlete bağışlamış, böylece Boğaziçi Üniversitesi'nin temelleri atılmıştır.
http://sallangel.eniyiforum.net

Boğaziçi Üniversitesi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ege Üniversitesi
» Gazi Üniversitesi
» Uludağ Üniversitesi
» ODTÜ Üniversitesi
» Marmara Üniversitesi