Hayat Burda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hayat Burda

Herkes Burda Sen Nerdesin

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Sakarya Üniversitesi

YazarMesaj
Kamer
Admin
Kamer

Sakarya Üniversitesi Empty
MesajKonu: Sakarya Üniversitesi   Sakarya Üniversitesi Icon_minitimePtsi Eyl. 07, 2009 8:13 pm

Sakarya Üniversitesi DSCF1070

Sakarya Üniversitesi’nin çekirdeğini 1970 yılında açılan Sakarya Mühendislik ve Mimarlık Yüksekokulu oluşturmuştur. Bu okul 1971 yılında Sakarya Devlet Mimarlık ve Mühendislik Akademisi’ne dönüşmüş, 1982-1992 yılları arasında İstanbul Teknik Üniversitesi’ne bağlı bir Fakülte olarak öğretim vermiştir.

3 Temmuz 1992 tarih ve 3837 sayılı kanun ile Sakarya Üniversitesi kurulmuştur.

90 sonrasında kurulan üniversiteler arasında akademik ve teknik altyapısını hızla tamamlayan üniversite idari birimleri ile ISO-2002 Kalite Belgesi almış tek devlet üniversitesi olup lâboratuar, eğitim ve sosyal hizmetler, Internet alt yapısı ve bilişim sektöründeki atılımlarıyla bir çok üniversite için örnek oluşturmaktadır.

SAÜ'de, yedi fakülte altında 64 lisans programı vardır. Buna ek olarak, 11 MYO altında 74 program bulunmaktadır.
Sakarya Üniversitesi, Prof.Dr. İsmail Çallı yönetiminde 2000 yılında uzaktan eğitim uygulamasına lisans programlarındaki bazı derslerin internet üzerinden verilmesiyle başlamıştır.

2001-2002 öğretim yılında Bilgi Yönetimi ve Bilgisayar Programcılığı ön lisans programlarına başlamıştır.

2004 yılında e-mba programına ve 2008 yılında Türkiye'de ilk olarak uzaktan eğitim lisans programına (e-lisans) Bilgisayar mühendisliği,Endüstri Mühendisliği ve İnsan Kaynakları alanlarında başlamıştır.

Sakarya Üniversitesinin Uzaktan Eğitim programlarında 2008 yılı verilerine göre 6.000 ön lisans, 700 yüksek lisans öğrencisi bulunmaktadır.

2007 yılında ön lisans programlarından 2.500 mezun verilmiştir.

2008 üniversite bünyesinde kurulan süper bilgisayar sistemi ve yüksek bantlı sunucu sistemi ile tüm bölümlerin dökümanları internetten erişilebilir hale gelmiştir.

Öğrencileri, sportif ve kültürel faaliyetleri sergilemeleri için mevcut bulunan 2 adet kapalı spor salonu 1 adet açık spor tesisten eğitim ve öğretim dönemi boyunca faydalanmaktadırlar. Kayıtlar esnasında öğrencilere öğrenci bilgi formu doldurtulmakta ve bu bilgi formları değerlendirilerek ilgi alanlarına göre ayrılarak gerekli ekipler oluşturulmaktadır.

İletişim Bilgileri

* Sakarya Üniversitesi Rektörlüğü Esentepe Kampüsü 54187 - SAKARYA
* Santral : +90.264.295 54 54
* Rektörlük : +90.264.295 50 31
* Genel Sekreterlik : +90.264.295 50 32
* Basın ve Halkla İliş. Müş. : +90.264.295 50 38
* Web sitesi : www.sakarya.edu.tr
http://sallangel.eniyiforum.net

Sakarya Üniversitesi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-